Дистанційна система навчання розміщена за адресою https://dystosvita.gnomio.com/ Цю адресу треба ввести у поле Адреса браузера (програми, якою переглядаєте Інтернет-сайти, наприклад Mozilla Firefox, Chrome чи Internet Explorer).

Розглянемо початок роботи із системою дистанційного навчання, а саме реєстрацію у системі, створення профілю користувача та запис на навчальний курс.

 

Зверніть увагу, що реєстрація у системі та запис на усі курси є безкоштовними і доступними для усіх, як учнів, так і вчителів.

 

Для роботи з дистанційною системою навчання, у неї потрібно увійти під певним іменем. Ці логін та пароль можна отримати при реєстрації.

Для входу в систему скористайтеся кнопкою Вхід у верхньому правому куті екрану, або формою входу:

 

Ви можете скористатись обліковим записом Google для входу на сайт ДистОсвіта: вказуйте свої логін та пароль до електронної скриньки Google. Зверніть увагу, якщо ви користуєтесь електронною скринькою, отриманою у закладі освіти, потрібно вказувати її повну адресу!

 

При створенні облікового запису на сайті ДистОсвіта необхідно задати бажаний логін (ім'я користувача), пароль, електронну скриньку (двічі), а також вказати свої особисті дані: прізвище, ім’я, країна та місто проживання. Зверніть увагу, що пароль має складатись не менше, ніж з 6 символів, з яких - принаймні одна цифра.

 

Після підтвердження своєї електронної скриньки, можна вводити логін та пароль у формі входу, і система розпізнає відвідувача як користувача сайту. Тепер нагорі екрану вказане ім’я користувача, і вся інформація сайту буде відображатись відповідно до особистих налаштувань.

 

Можна повідомити більше особистих даних для полегшення спілкування з іншими користувачами системи. Зокрема, клацнувши на імені користувача, обрати Переглянути профіль:

 

Обравши блок Редагувати інформацію, можна змінити особисту інформацію. Зокрема, можна вказати ім'я, прізвище, адресу електронної пошти, місто проживання, написати кілька слів про себе.

Кожен користувач може вибрати собі аватар - зображення, або фотографію, які відображатимуться у його профілі. Це зображення вибирається серед усіх зображень на власному комп'ютері. Крім того можна навести номер ICQ, телефон, іншу бажану контактну інформацію. Якщо вносите зміни, не забудьте їх зберігати (кнопка Оновити профіль внизу сторінки).

 

У верхньому рядку знаходиться також розділ Повідомлень, за допомогою якого можна обмінюватись особистими повідомленнями  з іншими користувачами сайту.

 

 

Інформаційна сторінка користувача містить перелік курсів, на які зараз користувач зарахований користувач.

 

 

У центральній частині головної сторінки системи слід обрати курс, із яким хочемо працювати – з-поміж тих, які доступні в центральній частині екрану.

 

Клацнувши на назві предмету, можемо перейти до матеріалів курсу. Також, отримуємо можливість записатись на вивчення цього курсу:

Далі потрібно підтвердити бажання вивчати предмет, клацнувши кнопку «Зарахувати мене на курс» у розділі Самореєстрація (Учень)

 


Реєстрація електронної пошти

(На цих сайтах можна створити пошту без прив'язки до телефона)

 

Реєстрація пошти META.ua

 

Електронна пошта на META.ua

Для реєстрації поштової скриньки на українському порталі Meta.ua, потрібно перейти на головну сторінку інтернет-ресурсу, скопіювавши і вставивши адресу сайту в адресний рядок вашого браузера. На головній сторінці meta.ua в верхньому лівому кутку знаходиться блок «Моя МЕТА», в якому потрібно натиснути на посилання «Реєстрація».

Створити пошту META.ua

Після цього ви потрапите на сторінку з формою реєстрації, де потрібно заповнити порожні поля своїми даними.

Створення поштової скриньки META.ua

Поле «Логін» — це фактично адреса вашої електронної пошти, що буде відображатися перед значком @. Логін повинен бути написаний латиницею і може включати в себе цифри, а також деякі символи.

Коли всі поля будуть заповнені даними, ставимо галочку, погоджуючись з умовами порталу, і натискаємо на кнопку «Зареєструвати». Після чого система запропонує ввести додаткову інформацію про себе і інформацію для відновлення пароля, яку можна заповнювати за бажанням. Натискаємо кнопку «Зберегти» і ваша електронна пошта на Meta.ua створена!

Реєстрація пошти I.UA

Електронна пошта на I.UA

Реєстрація пошти на ресурсі I.UA відбувається так само, як і в інших відомих поштових сервісах, але з деякими несуттєвими відмінностями в деталях.

Перш за все потрібно потрапити на головну сторінку порталу i.ua, ввівши цю адресу в адресний рядок вашого браузера. У лівому верхньому кутку розміщений блок «Пошта», внизу якого, вам потрібно натиснути на посилання «Реєстрація». Сервіс перенаправить вас на сторінку з формою для реєстрації, де потрібно заповнити порожні поля/

Створити пошту I.UA

Підберіть логін, який буде фактично адресою вашої електронної пошти, що відображається перед значком @, а також закінчення адреси після значка @. Проходимо бот-захист і вводимо свій пароль до майбутньої поштової скриньки, після чого вас перенаправлять на ще одну реєстраційну форму, де потрібно буде ввести свої особисті дані: ім’я, прізвище, стать, дату народження, країну, місто, мову інтерфейсу і дані для відновлення пароля.

Створення поштової скриньки I.UA

*Поля зі знаками оклику обов’язкові для заповнення!

Тиснемо кнопку «зареєструватися» і ваш email створено. Вводимо пароль та входимо на свою пошту!


Результати можна відправити на електронну пошту вчителя інформатики - marianandrienko89@gmail.com

Також можна зберігати в хмарному сховищі і поділитися посиланням.

 


Більшість завдань можна виконати на смартфоні. Потрібно повідомити вчителя. Цей факт враховується і реалізується індивідуальний підхід.


На сайті дистанційного вивчення інформатики https://dystosvita.gnomio.com/ розташовані електронні версії підручників, навчальні презентації, тестові задання, практичні завдання, інтерактивні вправи для закріплення вивченого матеріалу. Усі зареєстровані користувачі за умовчанням вважаються учнями і можуть працювати з усіма навчальними матеріалами та завданнями. Кожен учень може переглядати лише власні оцінки і коментарі до виконаних завдань.

Учень бачить курс так:

Журнал оцінок для учня виглядає так:

Учень може обрати перегляд своєї залікової книжки - перелік усіх курсів та середніх балів у них:

 

Тест для учня виглядає так:

Обравши відповіді, потрібно підтвердити надсилання тесту (Відправити все і завершити):

Після проходження тесту учень бачить його результати та виділені правильні та неправильні відповіді. 

Якщо у тесті передбачено кілька спроб, то завершивши перегляд поточної спроби (панель ліворуч з картинки вище), можна переглянути всю інформацію про цей тест:

 

Завдання

Якщо у курсі передбачені практичні завдання, то здати їх можна на сторінці відповідного завдання (Здати роботу):

В область завантаження файлу слід перетягнути файл зі свого комп'ютера та зберегти свою відповідь на сайті:

Після цього можна показати результат вчителю.


На сайті-портфоліо вчителя інформатики зібрані конспекти, презентації, інтерактивні вправи. Можна написати в пошуку на сайті тему уроку і знайти матеріали або вибрати на сайті дистанійного навчання інформатики тему уроку. Також є багато інших інформаційних ресурсів. Ще є можливість надсилати повідомлення через чат на сайті дистанційного навчання інформатики вчителю або однокласникам.